Planowanie ślubu i wesela wiąże się z ogromem obowiązków, ale także wydatków. W wirze spraw do załatwienia powstają przeróżne dylematy, które czasem ciężko rozwiązać. Jednym z nich jest wybór metalu wykorzystanego do stworzenia biżuterii ślubnej. Najczęściej starcie odbywa się pomiędzy złotem i srebrem. Różnica w cenie obu kruszców może być znacząca dla pary młodej, podobnie jak ich trwałość. Jeśli podczas zakupu biżuterii ślubnej wiemy, że będzie ona towarzyszyła nam na co dzień, warto zainwestować w złoto. Wielobarwność metalu pozwala na dopasowanie konkretnego modelu do naszych preferencji. Niesamowita trwałość sprawi, że ozdoby wykonane z owego materiału będą niezawodne. W przypadku osób, które biżuterię po ceremonii wolą schować w gablotce i wyciągać jedynie na naprawdę niezwykłe okazje, warto zastanowić się nad srebrem. Ta tańsza alternatywa będzie dla nich doskonała, ponieważ piękno srebra nie zostanie narażone na uszkodzenia. Podczas zakupu srebrnej biżuterii warto zwrócić uwagę na tę, która jest dodatkowo rodowana. Warstwa pierwiastka chroni ozdoby przed dokuczliwym warunkami atmosferycznymi oraz zabezpiecza przed ciemnieniem.

Czy srebrne obrączki to dobry pomysł?

Zazwyczaj obrączki ślubne wykonywane są ze złota. Ten wdzięczny kruszec nie tylko charakteryzuje się fantastycznym blaskiem, ale również niesamowitą trwałością. Dzięki niemu symbol małżeństwa pozostaje w nienaruszonej kondycji przez lata, a tego oczekuje każda młoda para. Srebrne obrączki to dobre rozwiązanie dla osób z mniejszym budżetem. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na wybór dość kosztownego metalu, jakim jest złoto, zakup srebra będzie prawidłowy. Warto pamiętać, że należy odpowiednio dbać o biżuterię wykonaną z owego metalu i nie narażać go kontakt z wodą, czy uszkodzenia mechaniczne. 

Pierścionek zaręczynowy ze złota, czy to konieczność?

Wybór kruszca w przypadku pierścionka zaręczynowego niewiele różni się od dylematu związanego z obrączką. Wizytówka narzeczonej bardzo często przestaje być używana po kilku latach od ślubu. Rozmiar palca zmienia się, a kobiety zapominają o możliwości zmiany wymiarów. Ponadto obrączka jest znacznie ważniejsza. Jeśli więc nie mamy wystarczająco środków na zakupienie tak dużej ilości złotej biżuterii, warto zastanowić się nad srebrnym pierścionkiem zaręczynowym.