Chociaż klasyczna biżuteria cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów, to coraz więcej ludzi poszukuje oryginalnych akcesoriów. Nowoczesne ozdoby to nie tylko nietuzinkowe wzory, ale także metale. Jednym z nich jest czarne złoto. Ta wyjątkowa odmiana najpopularniejszego materiału znanego w jubilerstwie jest niezwykle lekka oraz wytrzymała. Otrzymuje się ją poprzez dodanie do klasycznego złota węgla, rutonu lub rodu. To one odpowiadają za czarną barwę kruszca. To nietuzinkowe rozwiązanie powoli zyskuje miłośników, jednak nie każdy będzie się w nim dobrze czuł. Biżuteria wykonana z czarnego złota w wyglądzie przypomina ceramiczną, jednak jej właściwości znacznie od niej odbiegają. Omawiany metal jest nie tylko szlachetniejszy, ale także odporniejszy na uszkodzenia. 

Obrączki ślubne z czarnego złota

Wybierając obrączki ślubne, warto rozważyć zakup czarnego złota. Ten efektowny kruszec pozwoli wam wyróżnić się na tle innych par. Świetnie prezentuje się zarówno na damskiej jak i męskiej dłoni, zatem każde z was będzie mogło cieszyć się ich doskonałą prezencją. Cudowna jakość czarnego złota to kolejny atut, który pozwoli waszym symbolom miłości przetrwać długie lata. Kupując je, zyskacie pewność, że obrączki ślubne będą tak trwałe jak wasz związek. Chociaż onieśmielające piękno pierścionków wykonanych ze wspomnianego metalu kusi wielu konsumentów, to nie każdy decyduje się na ich zakup. Warto jednak dać im szansę, ponieważ przekonanie się do tak szczególnej biżuterii może zająć chwilę.

Pierścionek zaręczynowy z czarnego złota

Czarne złoto to niedoceniany kruszec, który pasuje jedynie odważnym osobom. Jeśli wiesz, że twoja kobieta jest miłośniczką nowoczesności i tak oryginalna barwa symbolu miłości nie będzie dla niej problemem, postaw na nie podczas wyboru pierścionka zaręczynowego. Głęboka czerń doskonale podkreśli blask dowolnego kamienia szlachetnego. Stworzy idealne połączenie zarówno z bezbarwnym diamentem, jak i czerwonym rubinem. Szczególnie efektowane okaże się w towarzystwie chociażby onyksu o tym samym kolorze.