Wybór obrączek ślubnych nie jest łatwy. W końcu musicie zdecydować się na model, który będzie symbolizował waszą miłość już na wieki. Niezwykle ważną decyzją jest wybór kruszca. Powinien być on odpowiednio trwały, aby po latach nie stracił swojego piękna. Zazwyczaj młodzi stawiają na kojarzone z luksusem złoto. Jego wielkim atutem jest wielobarwność. Jubilerzy kuszą nas złotem w aż czterech kolorach. Dostępne są żółte, białe, różowe, a nawet czarne ozdoby. Największa popularnością cieszy się klasyczny wariant oraz biała odmiana. Charakteryzuje się one uniwersalnością, niesamowitym pięknem oraz ponadczasowością. Doskonale dopełnia dowolną stylizację, dzięki czemu już nigdy nie będziecie martwić się o nieprawidłowe połączenie. Dwie pozostałe opcje dedykowane są jedynie dla odważnych. Nie zmiania to jednak faktu, że zachwyci was ich fantastyczna prezencja. A także pozwolą na wyróżnienie się pośród innych par. 

Kamienie szlachetne w obrączkach ślubnych 

Poszukiwacze oryginalnych rozwiązań nie poprzestają na nietuzinkowym kruszcu. Wielu z nich decyduje się na umieszczenie w swoim symbolu miłości kamienia szlachetnego. Ma on zapewnić powodzenie zawiązanej relacji. Świetnym pomysłem jest wybranie klejnotu w kolorze, który was łączy. Może oboje uwielbiacie głęboki błękit? Gustowny szafir powinien lśnić na waszych obrączkach, podkreślając te doskonała barwę. Doskonale sprawdzi się także akwamaryn, tanzanit lub luksusowy niebieski diament.

Grawerunek na symbolach miłości

Umieszczenie grawerunku na obrączkach ślubnych lub pierścionku zaręczynowym sprawi, że wasza biżuteria zyska wyjątkowy charakter. Wybrana sentencja zostanie naniesiona po wewnętrznej stronie pierścionka, dzięki czemu stanie się waszą prywatną wiadomością. Możecie zdecydować się na tytuł ulubionego filmu bądź cytat z piosenki. Trafne okażą się także wasze imiona lub inicjały połączone z datą ślubu. Niecodzienną, a niezwykle ciekawą propozycją jest wygrawerowanie życzenia, które chcielibyście spełnić z biegiem lat.