Współcześnie rynek oferuje przyszłym parom młodym niezwykle szeroki wybór obrączek ślubnych. Ogromny asortyment sklepów jubilerskich powoduje, iż zakochani w trakcie zakupu pierścionków stają przed wieloma dylematami. Jednym z nich jest dobór złota. Z którego z nich powinna składać się obrączka? Nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od preferencji narzeczonych. Najbardziej popularnym kruszcem w ostatnim czasie jest białe złoto. Jego subtelna barwa podbija serca dużej liczbie konsumentów. Ogromną zaletą tego kruszca jest jego delikatność oraz uniwersalność, pasuje on praktycznie do wszystkiego. Żółte złoto to propozycja dla tych, którzy uwielbiają luksus. Większy połysk i znacznie bardziej intensywna barwa dodadzą elegancji ceremonii zaślubin. Obrączki wykonane z tego materiału przetrwają w każdych warunkach. Różowe złoto to rzadki, choć nie niespotykany wybór. Będzie on świetnym rozwiązaniem dla par, które nie boją się nietuzinkowych rozwiązań i pragną ubarwić ten wyjątkowy dzień. 

Jak spersonalizować obrączki ślubne?

Dodanie graweru to doskonały sposób na dodanie swoim obrączkom osobistego charakteru. Można umieścić na nich tytuł ulubionego filmu, książki bądź piosenki. Powszechną opcją jest zapisanie na pierścionkach daty ślubu, bądź pierwszego spotkania zakochanych. Niektórzy mężczyźni decydują się na szalenie czuły gest, jakim jest rozpoczęcie jakiejś wyszukanej, zazwyczaj romantycznej sentencji na pierścionku zaręczynowym i dokończenie jej na obrączkach. Ten wzruszający pomysł z pewnością przyprawi o łzy szczęścia niejedną kobietę. 

Jak umieścić grawer na obrączkach?

Wygrawerowanie dowolnego napisu odbywa się w sklepie jubilerskim. Najlepiej poprosić o tę usługę podczas zamawiania obrączek. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie zdecydujemy się na umieszczenie graweru w trakcie zakupu, w każdym momencie możemy udać się do jubilera, aby spersonalizować swój pierścionek. Wiele par decyduje się na dodanie obrączkom specjalnego charaketu jako prezent z okazji rocznicy. Zazwyczaj grawerowanie jest bezpłatne.