Każdego roku coraz więcej osób diagnozuje alergie, a liczba osób z alergiami wzrasta. Jest to jedna z najczęstszych alergii na nikiel. W tym eseju omówimy tę chorobę i przedstawimy praktyczną strategię zapobiegania stanom zapalnym, wysypce lub innym reakcjom alergicznym.

W JAKI SPOSÓB TA SUBSTANCJA POWODUJE ALERGIĘ NA NIKIEL?

Jako wprowadzenie do alergików na nikiel przyjrzyjmy się, czym jest nikiel i jak działa. Jest to pierwiastek chemiczny należący do grupy pierwiastków metali przejściowych. Nikiel jest często wykorzystywany do produkcji taniej biżuterii, a także do produkcji niektórych elementów telefonów komórkowych. W związku z tym, ponieważ przedmioty niklowe mogą mieć kontakt z ludzkim ciałem, uważa się je za jedną z najczęstszych alergii. Według CDC alergia na nikiel dotyka około jednej siódmej dorosłych i jednej ósmej dzieci.

NAJCZĘSTSZE OBJAWY ALERGII NA NIKIEL

Alergia na nikiel jest niezwykle powszechna, chociaż objawy nie zawsze są takie same jak u innych. Oto najczęściej obserwowane objawy:

• kontaktowe zapalenie skóry – zaczerwienienie, swędzenie i pieczenie z towarzyszącymi pęcherzami.

Powszechne są również infekcje, takie jak zapalenie spojówek.

zapalenie oskrzeli (duszność), astma

• Katar sienny;

• odrzucenie implantów ortopedycznych i dentystycznych;

Alergia na nikiel na poziomie ogólnoustrojowym

Powyższe objawy mogą się w każdym przypadku nasilać w różnym stopniu, w zależności od specyficznej wrażliwości organizmu na infekcje.

Osoby, które noszą pierścionki i kolczyki z niklu, a także obcisłe bransoletki i naszyjniki, są szczególnie narażone na kontakt z niklem. Przykładem tego zjawiska są telefony komórkowe, z których korzystamy na co dzień bez etui.

CZY WIESZ, ŻE ISTNIEJE PRZYCZYNA UCZULENIANIA NIKLU?

Według naukowców TLR4 to rodzaj receptora układu odpornościowego, który jest odpowiedzialny za identyfikację niebezpiecznych mikroorganizmów w organizmie. Odkryto, że nikiel jako substancja chemiczna wiąże się z tym receptorem. Z tego powodu masz reakcję obronną i stan zapalny, który ostrzega o obecności „niechcianego intruza”. Jeśli masz częsty kontakt z niklem, nawet jeśli nie jesteś na niego uczulony, istnieje duża szansa, że ​​w wyniku długotrwałego kontaktu z niklem rozwinie się niepożądana alergia na nikiel.

JAK ZAPOBIEC ODKRYTYM OBJAWOM ALERGII NA NIKLE?

Należy unikać używania przedmiotów niklowanych, jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych objawów alergii na nikiel. Czy w związku z tym konieczne jest zaprzestanie noszenia biżuterii? W żaden sposób kształt ani forma nie jest prawdą. Aby coś zmienić, wystarczy wymienić metalowe pierścionki i kolczyki na bezniklowe alternatywy wykonane ze złota, srebra lub platyny. Należy jednak pamiętać, że najlepszą jakością biżuterii jest ta, która ma najczystszy stop danego metalu, co wskazuje, że jest to najdroższa biżuteria.

NIE UCZUJ SIĘ BIŻUTERII BEZ NIKLU.

Biżuteria bez niklu to najskuteczniejszy sposób na walkę z alergiami. Pozwala to zachować atrakcyjny wygląd i stylowy wizerunek bez konieczności ich poświęcania. Wasze zespoły będą nadal olśniewać i wzbudzać podziw waszych towarzyszy, a wasze ciało będzie z tego zadowolone! W każdej sytuacji noszenie biżuterii bez niklu pomoże Ci wyglądać wspaniale, a jednocześnie zachować zdrowie!